Obsah

Vítejte ve Sněhulákově!

Typ: ostatní
Chcete znát místo, ve kterém je i v létě těžce pod nulou? Rádi byste se v teplých měsících ochladili? Tak na auto natáhněte řetězy a vydejte se na cestu, ale nezapomeňte rukavice, šály a čepice jsou povinností. A kamže to má člověk zamířit? No to je přeci jasné, do Sněhulákova.

Není to jen tak prachobyčejná vesnice, je něčím specifická, zvláštní a zcela vybočuje ze zajetých kolejí vesnic. Nebydlí zde totiž lidé, ale sněhuláci, a to přesně 777. Nejsou však ze sněhu, ale z různorodého materiálu, ať už z papíru, kovu, dřeva či skla. Tato vesnice je zvláštní i tím, že se z ničeho nic zabydlela v prostorách černotínského úřadu.

Pod taktovkou černotínské knihovny jsme je u nás ubytovali, tak, aby se každý cítil pohodlně jako s pobytem all inclusive. A navíc nám dopomohly i tvořivé duše, které své šikovné prstíky zapojily a zasloužily se o pár slušivých kousků.

A není to jen tak, proč k nám přesídlila celá sněhuláková vesnice, zavítali k nám nejen kvůli sněhulákové párty, ale také i proto, že se všichni přihlásili do soutěže „Naši sněhuláci jsou pro legraci“ pořádané knihovnou. A že bylo opravdu o co soutěžit, protože ve hře byly nefalšovaní oscaroví sněhuláci. Vyhodnocení a předání cen proběhne během Ježíškování.

Přijďte se i vy podívat na celou plejádu sněhuláků, a zkuste objevit svého favorita. A navíc můžete přeměřit i nejmenšího sněhuláka se 13 mm a největšího 163 cm.

Veronika Vališová


Vytvořeno: 15. 12. 2018
Poslední aktualizace: 15. 12. 2018 11:37
Autor: Miroslav Vacula