Obsah

Pod hladinou

Typ: ostatní
Přichází ta nejbáječnější noc v roce a jedna z nejoblíbenějších akcí černotínské knihovny. A zároveň chvíle, kdy jsou všichni spokojení, děti, že se pořádně vyřádí a zabaví, rodiče, kdy si na chvilkou odpočinout a knihovnice, že je v knihovně živo a veselo. Ano, je řeč o Noci s Andersenem.

Letošní nocování bylo oproti předešlým něčím speciální, a to hlavně díky jubilejní páté noci, ale také i tím, že letos knihovna slaví krásných 100 let od svého založení, což jsme s dětmi pořádně oslavili. Nocování se neslo v duchu rybek, vodníků, hastrmanů, mořských potvůrek a dalších roztodivných vodních stvoření. My, vybavení správným dresscodem – modrým tričkem s vlastnoručně nakresleným podvodním světem – jsme se dali do plnění úkolů, kdy cílem bylo získat a najít kouzelný rybářský proutek.

Museli jsme spojit síly, překonat nejednu nástrahu, zabojovat na suchu na vodních lyžích, spolehnout se na své přátele, důvěřovat jim, uniknout před vodní pěnou, prodrat se přes řasy, uniknout nymfě, která vše, co je v pohybu zkamení. Prozkoumali jsme dna moří, objevili nové druhy vodních tvorů, ale také i ke stému výročí knihovny jsme zasadili strom s pravou nefalšovanou trikolorou.

Všech úkolů jsme se zhostili nebojácně a vše svědomitě plnili, díky čemuž jsme získali nápovědy, které nám dopomohly získat tolik kýžený proutek. Unavení a vysílení jsme ulehli do spacáků, kdy si někdo nestačil vyslechnout ani prví pohádku a už se knihovnou neslo spokojené pochrupování.

Přestože všichni trpěli spánkovým deficitem, tak jsme se ráno jako mlsní kocouři vrhli na snídani, vyhledali poklad, který nám pan Andersen poslal z dalekého Dánska a zahráli si pár her, než si nás vyzvedli rodiče.

V černotínské knihovně to opět opravdu žilo, „řádili“ jsme o sto šest, to víte, andersenovská párty je jen jednou ročně!

Veronika Vališová


Vytvořeno: 31. 3. 2019
Poslední aktualizace: 31. 3. 2019 17:32
Autor: Veronika Vališová