Obsah

Dobročinné dopisování

Typ: ostatní
Jak u vás pokročily přípravy na jedny z nejkrásnějších svátků v roce? Máte snad už napečeno, vyhnali jste pavouky z koutů, rozezněly se u vás již koledy? Černotínské děti, které zavítali v prvním prosincovém týdnu do knihovny si již odškrtly další položku ze seznamu, a to dopis pro Ježíška.

Ten se u nás stal již zvykem, kdy se menší, větší děti, ale i dospěláci sejdeme společně v knihovně a snažíme se zrekapitulovat celý rok. Pro toho našeho českého Ježíška jsme sepsali skoro romány, ve kterých jsme se pochválili, co se nám v tomto roce podařilo. Všechny novinky a změny jsme dopodrobna vylíčili, ale samozřejmě, že jsme nezapomněli ani na to, co si přejeme pod stromečkem najít, a to nejen my, ale i naši blízcí.

Letošní ročník Ježíškování, jsme však povýšili o úroveň výš. Nenapsali jsme pouze dopis Ježíškovi, na který nám určitě, jako každý rok, odpoví, ale vyrobili jsme i přáníčka. A ne, jen tak obyčejná. Našich 63 kousků se totiž zapojí do projektu Ježíškova vnoučata (projekt Českého rozhlasu, který obdarovává babičky a dědečky v domovech seniorů). A o co přesně jde? Není nic jednoduššího, než šikovnými ručičkami a díky dobročinnému tvoření zhotovit přání, která udělají radost babičkám a dědečkům v domovech seniorů napříč republikou. A navíc černotínská knihovna udělá radost i konkrétnímu domovu, který právě přes tento projekt obdarujeme.

Letošní Ježíškování si dovoluji označit za jednu z nejlepších akcí v knihovně, a to nejen kvůli hojné účasti (Ježíšek budeme mít co dělat, aby stačil všem dětem odpovědět), ale zároveň díky tomu, že všechny děti a dospělí se nezištně s nadšením a odhodláním pustili do vyrábění přáníček, které udělají radost zcela cizím lidem. Zní to možná jako klišé, ale možná jsme si opravdu o Vánocích blíže.

Veronika Vališová


Vytvořeno: 15. 12. 2018
Poslední aktualizace: 15. 12. 2018 11:34
Autor: Miroslav Vacula