Autobus nás dovezl na Potštát, nejdříve k ohradě plné divokých prasat, která když nás viděla, utíkala za námi a pro dovezené dobrůtky. P. Klevarová z VLS nás nejdříve upozornila, na co si máme dávat pozor, aby nám některý divočák neublížil. Přes plot jsme házeli tvrdé rohlíky, chleba, ale i jablko a všechno v okamžiku zmizelo. Hned jsme poznali, kdo je v ohradě nejsilnější. Vedle divokých prasat byl úplně malý kozlík a ovečky, které se nechaly pohladit.
Dozvěděli jsme se, že tatínek je divočák, maminka bachyně a miminka selátka. Po skončení krmení jsme se autobusem přemístili na loveckou chatu, kde jsme my nejdříve snědli svačinku, zahřáli se čajem a přitom poslouchali zajímavé informace o jelenu, lišce, divočákovi a muflonovi. Dozvěděli jsme se, kdy jelen shazuje parohy, z čeho jsou, co jsou slechy, rypák, světla, mohli jsme si sáhnout na kůže jednotlivých zvířat. Na závěr nám p. Klevarová pustila zvuky zvířat a nám se je podařilo uhodnout. V batůžcích jsme měli krmení ještě i pro jiná lesní zvířátka, tak jsme se oblékli a vydali se do lesa.
Hledali jsme stopy zvířat, poznávali je, prohlédli si slanisko a ve velkém krmelci třídili suroviny, které můžeme dát do přírody a které by mohly zvířatům ublížit. Na závěr jsme vytáhli dobrůtky pro naše nové kamarády, doplnily krmelec, něco pověsili na stromy a pro divočáky dali na zem. Před odjezdem se s námi přišel rozloučit lišák Ferda, který chodí do chaty na dobrůtky. Děti si dopolední výlet užily, svítilo nám sluníčko a na podzim se těšíme na další výpravu.
Dáša Losová