Obsah

Závěr hasičských soutěží ve Špičkách

Typ: ostatní
Závěr hasičských soutěží ve Špičkách 1Poslední závod v rámci Poháru starostů okrsku v požárním útoku se uskutečnil v sobotu 14.9. ve Špičkách. Nechyběli na něm ani naši zástupci - ženy Černotína a muži nad 35 let Hluzova.
Závody výrazně poznamenalo počasí - od noci pršelo a trať tak byla velmi podmáčená. Ženy z Černotína šly do závodů s cílem udržet průběžné 2.místo v okrsku, což se jim podařilo. Blahopřejeme k výbornému výsledku !

Muži nad 35 let Hluzova "porušili" tradici a ve čtvrtek před závody trénovali. Zkoušeli vylepšení útoku pro dosažení lepších časů, což nakonec vzhledem k podmínkám v samotném závodě nerealizovali. Jak už se stalo zvykem, nastupovali jsme na trať jako poslední, kdy část tratě byla po předchozích cca 30 útocích již velmi rozbitá a kluzká. Zvolena byla proto taktika na jistotu, která dokonale vyšla. Na samotný závěr závodu dokonce vykouklo i sluníčko (asi bylo na nás zvědavé). Souhra všech členů byla výborná, výsledkem byl kvalitní čas opět pod 20 vteřin (19,90 s), což na dané podmínky bylo super. V okrsku nás překonali pouze Hustopeče, celkově jsme skončili třetí (vítězem byli borci z Babic s extraligovými zkušenostmi). Večer jsme tak zdárně mohli v hluzovské hospůdce ukončit sezónu. Děkujeme strojníkovi Milanovi Varakondovi a hasičkám z Černotína za zapůjčení techniky. Těšíme se na příští sezónu, věříme že nám vydrží elán a zdravíčko. Foto Jiří Rek.

Vytvořeno: 16. 12. 2018
Poslední aktualizace: 16. 12. 2018 14:35
Autor: Miroslav Vacula