Obsah

Neumíš číst? Nevadí, s tím si poradíme

Typ: ostatní
Že prý je knihovna místo jen pro půjčování a čtení knih? Ale co když ještě číst neumíme? To nejsme v knihovně vítaní? Ale kdeže! Naše černotínská knihovna má otevřeny brány do kouzelného světa i těm nejmenším, pro které jsou písmenka ještě španělskou vesnicí.

O tom se sami na vlastní kůži přesvědčili malošci i velikáni z místní školy. Nepovídali jsme si s dětmi jen o tom, jak funguje knihovna, kde najdou svůj „koutek“, a jak se chovat ke knize. Ale odhodlali jsme se i vydat na pátrací akci po špatně zařazené knize.

Velikáni byli na stopě knize Jak tukoni zachránili strom, ale kdo jsou vlastně ti tukoni? Kde bydlí? Co dělají, o co se starají? Děti se nenechaly zastrašit velkým otazníkem a přistoupily k problému s vervou, k tomu jim dopomohlo stínové divadélko, stezka na sněm, mapa lesa, ale i fantaskní kreslení. Nemusím snad ani říci, že knížka se v pořádku našla.

Malošci sestavili průzkumnou výpravu a sbírali drobečky a indicie, kde by se mohla skrývat kniha Gruffalo. Na cestě za Gruffalem jsme potkali nespočet lesní tvorů, takže se po celé knihovně rozléhalo soví houkání nebo i hadí syčení. Abychom na ně nezapomněli tak jsme si vše zakreslili do velkého plánu celého příběhu, který se nám zároveň stal inspirací i pro stínové divadlo. Na závěr, vybaveni dalekohledem, jsme se vyhnuli netopýrům, prolezli jeskyní a svalili se z kopce. A co myslíte, objevili jsme tolik kýženou knihu? Samozřejmě.

Knihovna Černotín se na dvakrát proměnila do kouzelného lesa, kde je každé dítko, bez rozdílu věku, vítáno. Doufáme, že jsme v někom podtrhli lásku ke knihám, a pokud by se opětovně odhodlali do knihovny, tak to by byla jen třešinka na dortu.

Veronika Vališová


Vytvořeno: 29. 3. 2019
Poslední aktualizace: 29. 3. 2019 15:55
Autor: Veronika Vališová