Oprava návsi v Černotíně dokončena

16. 08. 2011 - Mirek Vacula

V měsíci srpnu byly ukončeny dokončovací práce na projektu Revitalizace návsi v obci Černotín.Obec Černotín uspěla v 18. výzvě Regionálního operačního programu NUTS II Střední Morava a získala finanční prostředky z Evropské unie na realizaci projektu komplexní revitalizace veřejného prostranství před budovou obecního úřadu. Vzniklo tak důstojné, bezpečné prostranství v centru obce. Byly vybudovány a doplněny chodníky, zřízeny nové parkovací stání spolu s bezpečnou nástupní a výstupní hranou autobusové zastávky. Byl tak napraven předešlý stav, kdy v některých místech chyběl chodník zabezpečující bezpečný a bezbariérový přístup do objektů služeb a na autobusové zastávky. Stavebními úpravami došlo k zajištění bezpečného pohybu pěších v této části zejména kvalitní povrchovou úpravou a doplnění bezbariérových prvků. ягоды годжи для похудения
Výsledkem stavebních prací je zúžení komunikace v místě nového přechodu, posunutí autobusového zálivu, rozdělení odstavné plochy před obecním úřadem a obchodem.
Dokončena je nová lávka přes potok (spojení mezi přechodem a uličkou mezi školou a kostelem), oplocené dětské hřiště s herními prvky, včetně nového mobiliáře (atrakce pro děti, lavičky). Zahradníci dodělali poslední sadové úpravy a terénní práce. Rekonstruována je autobusová čekárna, stávající studna má nový plášť z pohledových betonových tvarovek a bude zakončena novým zastřešením. Jako při každé stavbě i zde byl během dvouměsíční výstavby omezen průjezd a zvýšena prašnost a hlučnost při realizaci, vše je ale kompenzováno bezpečnějším prostorem nejen pro obyvatele obce Černotín.


13390 přečtení | Upozornit známého | Článek mě zaujal

Správci stránek: Vladislav Barot, vladislav.barot@gmail.com - kód, grafika
ing. Miroslav Vacula, vacula.mira@gmail.com - novinky, nápady
Hosting poskytuje www.mitranet.cz
phpRS - český redakční systém