Škola v přírodě

29. 05. 2018 - Mirek Vacula

Děti ze ZŠ a MŠ si užívají školy v přírodě ve Starých Hamrech. V úterý školka sportovala a škola zaháněla bouřku lapačemi snů. Děti jsou v pohodě, spokojené a užívají si hezkého počasí. každodenní turistiku zvládají v pohodě.Ve středu se pobyt překlopil do druhé poloviny. Všichni jsme zdraví, usměvaví a spokojení. Dnešní slunečný den se školáci vydali na náročnější turistický výlet k pomníku Maryčky Magdonové, který je u přehrady Šance. Všichni zdolali značné převýšení v náročném terénu. Poslední síly věnujeme i přípravě do školy. 

Naši malí indiáni vytvořili lesní domečky, odpoledne jsme se vydali po indiánské cestě, a po zdolání překážek je v každém vigvamu čekalo překvapení - indián. Po návratu jsme společně vyrobili překvapení pro rodiče. Teď už všichni unaveni, vymydleni odpočívají ve svých postýlkách a těší se na zítřek. S pozdravem osadnice od sv. Josefa.
 
Posíláme poslední pozdrav z našeho pobytu. Včera malí indiáni přepadli sousední kmen školáků. využili nestřeženého okamžiku a pokusili se dobít jejich tábořiště, momentálně hřiště. Bitva skončila remízou a na stvrzení míru mezi oběma kmeni sehráli krátký fotbalový zápas. Posilněni buchtičkami s krémem se indiáni vydali za pokladem. Náročnou trasu zvládli díky přesné mapě a odměnou jim byl poklad. Školáci zkoumali pomocí lupy přírodu. Poslední večer jsme společně opékali buřty a svou nebojácnost prokázali na stezce odvahy, kde jim svítily indiánské lampičky. Poslední pozdravy posílají všichni z chaty sv.Josef  děti a / Lenka, Lidka, Jana, Dáša, Svatka /
 

Více foto najdete na odkazu, který bude průběžně aktualizovaný - zde.

 


438 přečtení | Upozornit známého | Článek mě zaujal

Správci stránek: Vladislav Barot, vladislav.barot@gmail.com - kód, grafika
ing. Miroslav Vacula, vacula.mira@gmail.com - novinky, nápady
Hosting poskytuje www.mitranet.cz
phpRS - český redakční systém